





A hematit az éberség köve
A hematisz név a görög haima (vér) vagy a haimatitész (vérkő) szóból származik.
Színe: barna, élénkvörös, vérvörös, acélszürke, vasfekete.
A vesés megjelenésű hematitot vaskobakként, a fémes táblásat szpekularitként is emlegetik.
Melegítve mágnesessé válhat. Az oxid csoport tagja.
Az ókorban gyógyításra is használták, vérzést csillapítottak vele.
Hematit legfontosabb hatásairól itt olvashat bővebben: HEMATIT HATÁSA: 11 legfontosabb hematit hatás
Fő lelőhely: Brazília.
További érdekes információt itt talál a hematitról: Hematit hatása, jelentése és ásvány jellemzői
Hematit nyaklánc
Az ásványok gyógyító hatásai több évezredes megfigyeléseken, hagyományokon alapszik, de tudományosan nincsenek alátámasztva.
A gyógyító kövek nem helyettesítik az orvosi gyógykezelést és az egészségügyi ellátást!
Adatok
| Jellemzők | |
| Forma | Henger, Golyó, Téglalap |
| Szín | Szürke |
| Fűzőszál | Damil |
| Kapocs | Csavaros kapocs |
| Méretek | |
| Ásványrész hossz | 47.00 cm |
| Hossz | 48.00 cm |
| Súly | 43.00 g - 45.00 g |
| Láncszem | 4 mm - 10 mm x 4 mm - 18 mm |

















