







Malachit jellemzői
A név a görög malakhé (mályva) szóból származik.
Színe: élénkzöld, sötétzöld.
A réz leggyakoribb epigén ásványa, azurit, kuprit és más ásványok társulásában.
Tűs, prizmás, ikres kristályai ritkán fordulnak elő, gyakrabban szálas, szalagos szerkezetű, cseppköves, szőlős tömegek és bekérgeződések.
Felhasználása: rézérc, díszkő és ékszer.
Előfordulások: Kongói Demokratikus Köztársaság, Namíbia, Oroszország.
Malachit hatása
Védő kő ként szokták használni.
Segít az érzelmek megtisztításában, a múltbeli traumák és negatív érzelmek eltávolításában.
A szívcsakra ásványa, harmonizálja a működösét.
Vérnyomás csökkentő hatású. Támogatja a máj méregtelenítését.
Enyhíti a reuma tüneteit és az ízületi gyulladást.
Malachit nyaklánc
Az ásványok gyógyító hatásai több évezredes megfigyeléseken, hagyományokon alapszik, de tudományosan nincsenek alátámasztva.
A gyógyító kövek nem helyettesítik az orvosi gyógykezelést és az egészségügyi ellátást!
Adatok
| Jellemzők | |
| Forma | Golyó |
| Szín | Zöld |
| Fűzőszál | Gyöngyfűző cérna vagy sodrony |
| Kapocs | Delfinkapocs |
| Méretek | |
| Ásványrész hossz | 40.00 cm |
| Hossz | 43.00 cm |
| Súly | 30.00 g - 32.00 g |
| Láncszem | 6 mm |

















